initCommon(); $template->displayHeader(); ?>

9.1. Projekt Fedora

Celem Projektu Fedora jest praca ze społecznością linuksową w celu zbudowania kompletnego systemu operacyjnego do wszystkich zastosowań, wyłącznie przy użyciu wolnego oprogramowania i oprogramowania open source. Projekt Fedora jest prowadzony przez indywidualne osoby, które w nim uczestniczą. Jako tester, programista, pisarz dokumentacji lub tłumacz możesz coś zmienić. Zobacz http://join.fedoraproject.org, aby poznać szczegóły. Aby dowiedzieć się więcej o kanałach komunikacji użytkowników i uczestników Fedory, zobacz http://fedoraproject.org/wiki/Communicate.

Uzupełnieniem tej strony WWW są następujące listy mailingowe:

Aby subskrybować którąś z tych list, wyślij e-mail zawierający słowo "subscribe" w temacie na <nazwalisty>-request, gdzie <nazwalisty> jest jedną z powyższych nazw list. Możesz też zapisać się do list mailingowych Fedory przez interfejs WWW na http://www.redhat.com/mailman/listinfo/.

Projekt Fedora wykorzystuje również kilka kanałów IRC ("Internet Relay Chat"). IRC jest opartą na tekście formą komunikacji czasu rzeczywistego, podobną do komunikatorów. Dzięki niemu możesz prowadzić rozmowy z wieloma ludźmi na otwartym kanale lub prywatnie z jedną osobą. Aby porozmawiać z innymi uczestnikami Projektu Fedora przez IRC, odwiedź sieć IRC Freenode. Zobacz stronę WWW Freenode na http://www.freenode.net/, aby dowiedzieć się więcej.

Uczestnicy Projektu Fedora często przebywają na kanale #fedora w sieci Freenode, podczas gdy programistów Projektu Fedora często można znaleźć na kanale #fedora-devel. Niektóre większe projekty posiadają również swoje własne kanały. Te informacje można znaleźć na stronie WWW projektu oraz na http://fedoraproject.org/w/index.php?title=Communicate.

Aby rozmawiać na kanale #fedora, musisz zarejestrować swój pseudonim (nick). Instrukcje są podawane, kiedy dołączasz (używając polecenia /join) do kanału.

[Note] Kanały IRC

Projekt Fedora oraz Red Hat nie mają kontroli nad kanałami IRC Projektu Fedora lub nad ich treścią.

9.2. Kolofon

Używany przez nas termin kolofon:

  • dotyczy uczestników i zapewnia odpowiedzialność oraz

  • opisuje narzędzia i metody produkcji.

9.2.1. Współautorzy

...i wielu innych tłumaczy. Odwiedź zaktualizowaną wersję WWW tych informacji o wydaniu, ponieważ dodajemy tłumaczy po wydaniu:

http://docs.fedoraproject.org/release-notes/

9.2.2. Metody produkcji

Autorzy treści tworzą informacje o wydaniu bezpośrednio na wiki Projektu Fedora. Współpracują z innymi ekspertami z danego tematu, aby wyjaśnić ważne zmiany i ulepszenia. Zespół redaktorski zapewnia spójność i jakość ukończonej treści, oraz przekazuje materiał z wiki do XML-a DocBook w repozytorium kontroli wersji. Następnie zespół tłumaczy tworzy inne wersje językowe informacji o wydaniu i wtedy stają się one dostępne publicznie jako cześć Fedory. Zespół publikacyjny również tworzy je oraz późniejsze poprawki dostępne przez WWW.

hjttp://docs.fedoraproject.org/release-notes

displayFooter('$Date: 2009/02/26 02:30:39 $'); ?>