include("site.inc"); $template = new Page; $template->initCommon(); $template->displayHeader(); ?>
Najnovšie poznámky k vydaniu na webe | |
---|---|
Poznámky k vydaniu mohli byť doplnené. Ich aktuálne vydanie nájdete na |
Táto sekcia sa týka rôznych vývojárskych nástrojov a prostriedkov.
Toto vydanie Fedory bolo zostavené prekladačom GCC 4.3.0, obsiahnutom v distribúcii.
Viac informácií o GCC 4.3 sa nachádza na:
Voľba -D_FORTIFY_SOURCE=2
počnúc gcc-4.1.2-25 a glibc-2.6.90-14 chráni nielen kód v jazyku C, ale aj C++. Táto voľba by zabránila mnohým bezpečnostným problémom v minulosti. Viac detailov nájdete v pôvodnom oznámení:
https://www.redhat.com/archives/fedora-devel-announce/2007-September/msg00015.html.
Toto vydanie Fedory obsahuje Fedora Eclipse, založenú na Eclipse SDK verzie 3.3.2. Séria vydaní 3.3.x mástránku "New and Noteworthy" a poznámky k vydaniu špecifické pre 3.3.2 sú tiež dostupné.
Eclipse SDK je známy pod rôznymi názvami, ako "the Eclipse Platform," "the Eclipse IDE," a "Eclipse." Eclipse SDK je podklad pre kombinované vydanie dvadsaťjeden Eclipse projektov pod záštitou vydania Callisto:
Niekoľko týchto Europa projektov je zahrnutých vo Fedore:
CDT na vývoj v C/C++:
GEF, Grafický editačný framework:
Mylyn, rozhranie pre Eclipse zamerané na úlohy, spoločne s konektormi úloh na Bugzillu a Trac:
Ďalšie Eclipse projekty dostupné vo Fedore sú:
Subclipse na integráciu so systémom správy verzií Subversion:
PyDev na vývoj v jazyku Python:
PHPeclipse na vývoj v jazyku PHP:
E.P.I.C na vývoj v jazyku perl:
Photran na vývoj v jazyku Fortran:
Pomoc pri balíčkovaní a testovaní ďalších projektov s GCJ je vždy vítaná. Ľudí, čo sa o to zaujímajú, kontaktujte cez fedora-devel-java-list alebo kanál #fedora-java na freenode:
http://www.redhat.com/mailman/listinfo/fedora-devel-java-list/
Fedora taktiež obsahuje pluginy a funkcie, ktoré sú obzvlášť užitočné pre FLOSS hackerov, úpravy ChangeLogov pomocou eclipse-changelog, a spoluprácu s Bugzillou použitím eclipse-mylyn-bugzilla. Náš CDT balíček, eclipse-cdt, obsahuje vývojovú verziu snáh o integráciu s GNU Autotools. Nachádza sa tu taktiež eclipse-rpm-editor na úpravu .spec súborov pre RPM.
Najnovšie informácie ohľadne týchto projektov môžete nájsť na stránke Projektu Fedora Eclipse:
http://sourceware.org/eclipse/
Fedora Eclipse umožňuje neprivilegovaným užívateľom využívať Správcu aktualizácií na inštaláciu nezabalíčkovaných pluginov a funkcií. Takéto pluginy sa inštalujú do podadresára .eclipse
užívateľovho domovského priečinka.
Používatelia aktualizujúci z Fedory 8 by mali vedieť, že dočasný obsah v ich domovskom priečinku sa nemusí správne prečistiť (viac v Eclipse chybe #215034). Na obídenie tejto vlastnosti spustite Eclipse z terminálu s prepínačom -clean
. Poznámka: toto je potrebné vykonať len raz.
Nepokúšajte sa spustiť Fedora x86_64 Eclipse balíčky na 32-bitovom JRE od firmy Sun. Neuspejete. Buď prejdite na 64-bitové proprietárne JRE, alebo nainštalujte 32-bitové verzie balíčkov, ak je to možné. Na inštaláciu 32-bitovej verzie použite nasledujúci príkaz (SWT je použité ako príklad):
yum install libswt3-gtk2.i386
Podobne, 32-bitové JNI knižnice predvolene dodávané na ppc64 systémoch nebežia v 64-bitovom JRE. K inštalácií 64-bitovej verzie použite nasledovný príkaz:
yum install názov_balíčka
.ppc64