Fedora 12

Водич за брзи почетак инсталације

Преузимање и инсталација Fedora 12 система на већини стоних и преносивих рачунара

Лого

Red Hat услуге инжењерског садржаја

Пројекат Fedora документације

Уредио(ла)

Rüdiger Landmann

Red Hat Услуге инжењерског садржаја

правна напомена

Copyright © 2009 Red Hat, Inc. and others.
The text of and illustrations in this document are licensed by Red Hat under a Creative Commons Attribution–Share Alike 3.0 Unported license ("CC-BY-SA"). An explanation of CC-BY-SA is available at http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/. The original authors of this document, and Red Hat, designate the Fedora Project as the "Attribution Party" for purposes of CC-BY-SA. In accordance with CC-BY-SA, if you distribute this document or an adaptation of it, you must provide the URL for the original version.
Red Hat, as the licensor of this document, waives the right to enforce, and agrees not to assert, Section 4d of CC-BY-SA to the fullest extent permitted by applicable law.
Red Hat, Red Hat Enterprise Linux, the Shadowman logo, JBoss, MetaMatrix, Fedora, the Infinity Logo, and RHCE are trademarks of Red Hat, Inc., registered in the United States and other countries.
For guidelines on the permitted uses of the Fedora trademarks, refer to https://fedoraproject.org/wiki/Legal:Trademark_guidelines.
Linux® is the registered trademark of Linus Torvalds in the United States and other countries.
All other trademarks are the property of their respective owners.
Сажетак
Овај документ вам показује како да преузмете и инсталирате Fedora систем. Он не покрива сваки могући сценарио, али описује кораке који ће радити у већини ситуација на најчешћем хардверу.

1. Увод
2. Захтеви
3. Преузмите датотеку живог Fedora ЦД одраза
4. Нарежите датотеку одраза на ЦД
5. Покретање рачунара са ЦД-а
6. Пријавите се на живи Fedora систем
7. Добро дошли у Fedora систем
8. Language Selection
9. Keyboard Configuration
10. Иницијализација чврстог диска
11. Надградња постојећег система
12. Подешавање мреже
13. Избор временске зоне
14. Поставите root лозинку
15. Поставка поделе диска
16. Упишите промене на диск
17. Подешавања покретачког програма
18. Package Group Selection
19. Инсталација пакета
20. Прво покретање
21. Лиценцни споразум
22. Системски корисник
23. Датум и време
24. Хардверски профил
25. Ваша инсталација је завршена
26. Потребне су нам повратне информације!
A. Package Group Selection
A.1. Прилагођавање избора софтвера
B. Историја ревизија

1. Увод

Овај водич вам показује како да преузмете живи Fedora 12 ЦД одраз, нарежете овај одраз на диск, и употребите овај диск да инсталирате Fedora 12 систем на типичан стони или преносиви рачунар. Овај водич није поптун опис поступка инсталације и свих њених опција — за више детаља, погледајте Водич кроз Fedora 12 инсталацију, доступан на http://docs.fedoraproject.org/install-guide/f12/.

2. Захтеви

Да бисте направили живи Fedora ЦД, потребни су вам:
  • широкопојасна веза са Интернетом.
  • рачунар са ЦД или ДВД резачем.
  • софтвер који вам дозвољава да направите ЦД од датотеке одраза.
  • празан, уписив ЦД.
Ако не поседујете брзу Интернет везу, или ако имате проблема са прављењем покретачких медија, преузимање можда није добра опција. ЦД и ДВД медије Fedora дистрибуције су доступне од неколицине извора на мрежи широм света уз малу надокнаду. Употребите омиљену страницу за претрагу како бисте пронашли продавца, или погледајте http://fedoraproject.org/wiki/Distribution.
Рачунар на који намеравате да инсталирате Fedora 12 са живог ЦД-а треба да има:
  • ЦД или ДВД уређај, и способност покретања система са овог уређаја.
  • процесор на 400 MHz или бржи
  • најмање 256 МБ меморије (RAM)
  • најмање 10 ГБ простора на трајном складишту (чврсти диск).
Ове спецификације представљају пуки минимум за употребу Fedora система у графичком режиму. Сваки преносиви или стони рачунар произведен у последњих десет година ће задовољити ове захтеве. За више детаља о хардверским захтевима за Fedora 12 систем, погледајте Белешке о Fedora 12 издању, доступне на http://docs.fedoraproject.org/release-notes/f12/.
Ако ваш рачунар нема ЦД или ДВД уређај, или није способан да покрене систем са овог уређаја, онда ћете можда моћи да инсталирате Fedora систем са УСБ складишног уређаја као што је УСБ флеш диск. Погледајте liveusb-creator страницу на https://fedorahosted.org/liveusb-creator/ за упутства.

Да ли већ поседујете Fedora 12 систем на ЦД-у, ДВД-у, или живом УСБ медијуму?

Ако већ користите Fedora 12 систем на ЦД, ДВД или живом УСБ медијуму, и даље можете користити овај водич, јер је већина корака слична. Прескочите унапред на Одељак 5, „Покретање рачунара са ЦД-а“, затим
  • наставите са упутствима у редоследу ако имате живи Fedora 12 ЦД или живи УСБ диск.
  • прескочите унапред на Одељак 7, „Добро дошли у Fedora систем“ ако имате Fedora 12 ДВД или комплет од шест ЦД-ова.

3. Преузмите датотеку живог Fedora ЦД одраза

Датотека живог Fedora 12 ЦД одраза је доступна са http://download.fedoraproject.org/pub/fedora/linux/releases/12/Live/i686/Fedora-12-i686-Live.iso. Преузмите и сачувајте ову датотеку на вашем рачунару.

4. Нарежите датотеку одраза на ЦД

Тачан низ корака који производи ЦД из датотеке одраза се веома разликује од рачунара до рачунара, у зависности од оперативног система и инсталираног софтвера за резање дискова. Користите овај поступак као уопштени водич. Можда ћете моћи да изоставите одређене кораке на вашем рачунару, или ћете можда морати да изведете неке од корака у другачијем редоследу него што је овде описан.
Уверите се да је ваш софтвер за резање дискова способан да нареже дискове од датотека одраза. Иако је ово истина за већину софтвера за резање дискова, постоје изузеци.
Обратите посебну пажњу да могућност резања ЦД-ова која је уграђена у Windows XP и Windows Vista системе не може резати ЦД-ове од одраза и да ранији Windows оперативни системи подразумевано нису имали инсталирану било какву способност резања ЦД-ова. Стога, ако ваш рачунар има инсталиран Windows оперативни систем, требаће вам засебно парче софтвера за тај задатак. Примери популарног софтвера за резање ЦД-ова на Windows систему којег можда већ имате на рачунару укључују Nero Burning ROM и Roxio Creator. Ако користите Windows оперативни систем на вашем рачунару а немате инсталиран софтвер за резање дискова (или нисте сигурни да ли тај софтвер може резати дискове од датотека одраза), програм InfraRecorder је одговарајућа алтернатива доступан са http://www.infrarecorder.org/, бесплатан је, и отвореног кода.
Софтвер Disk Utility који је подразумевано инсталиран уз Mac OS X на Apple рачунарима већ поседује уграђену способност да нареже ЦД-ове од одраза. Најчешће коришћен софтвер за резање ЦД-ова за Linux, као што је Бразеро и К3б, такође укључују ову способност.
  1. Уметните празан, уписив ЦД у ЦД или ДВД резач вашег рачунара. На неким рачунарима, отвориће се прозор који приказује разне опције када уметнете диск. Ако видите овакав прозор, потражите опцију за покретање одабраног програма за резање дискова. Ако не видите овакву опцију, затворите прозор и покрените програм ручно.
  2. Покрените ваш програм за резање дискова. Не неким рачунарима, ово можете урадити десним притиском (или притиском уз контролни тастер) на датотеку одраза и бирањем опције менија са ознаком као Умножи одраз на ЦД, или Умножи ЦД или ДВД одраз. Други рачунари вам можда пружају опцију менија да покренете одабрани програм за резање дискова, било директно или кроз опцију као што је Отвори са. Ако ниједна од ових опција није доступна на вашем рачунару, покрените програм преко иконе на радној површи, у менију програма као што је Старт мени на Windows оперативним системима, или у Mac фасцикли Applications.
  3. У вашем програму за резање дискова, изаберите опцију да нарежете ЦД од датотеке одраза. На пример, у програму Nero Burning ROM, ова опција се зове Burn Image и налази се у менију File.
    Примите к знању да можете прескочити овај корак када користите одређени софтвер за резање дискова; на пример, Disk Utility на Mac OS X систему га не захтева.
  4. Разгледајте до датотеке живог Fedora ЦД одраза коју сте претходно преузели и изаберите је за нарезивање.
  5. Притисните дугме које покреће поступак нарезивања.

Проверите ЦД

Пошто се поступак нарезивања заврши, разгледајте до ЦД-а и проверите његов садржај. Ако сте исправно нарезали диск, он треба да садржи неколицину датотека и фасцикли, укључујући GPL, README, LiveOS, EFI, и isolinux. Ако видите само једну датотеку са именом Fedora-12-i686-Live.iso, нарезали сте саму датотеку одраза на ЦД, уместо нарезивања ЦД-а од датотеке одраза. У овом случају, не можете употребити овај ЦД и морате пробати поново.

5. Покретање рачунара са ЦД-а

Укључите ваш рачунар, уметните живи Fedora 12 ЦД у ЦД или ДВД уређај, па поново покрените рачунар док је диск још у уређају. Идеално би требало да убрзо видите Fedora покретачки екран
Покретачки екран живог Fedora ЦД-а
Покретачки екран
Слика 1. Покретачки екран живог Fedora ЦД-а

Ако не видите овај екран, можда ћете морати да ручно изаберете опцију да бисте учинила да се ваш рачунар покрене са ЦД-а. Укључите рачунар, и потражите на почетном BIOS екрану одзивник који указује који тастер да користите за или:
  • покретачки мени, или
  • алат за поставку BIOS-а
Опција покретачког менија је повољнија. Ако не можете да видите такав одзивник, погледајте документацију произвођача вашег рачунарског система, матичне за тачан тастер који треба притиснути. На највећем броју система, тастер ће бити F12, F2, F1, или Delete.

6. Пријавите се на живи Fedora систем

Након бројача од десет секунди, ваш рачунар учитава живи Fedora систем и приказује вам пријавни екран:
Пријавни екран живог Fedora система
Пријавни екран живог Fedora система. Трака менија са падајућим менијем за језик и распоред тастатуре се простире по дну. Прозорче на средини екрана садржи дугме Пријави се.
Слика 2. Пријавни екран живог Fedora система

  1. Притисните на меније у сивој траци при дну екрана да бисте изабрали свој језик и распоред тастатуре.
  2. Притисните дугме Пријави се. Учитаће се радно окружење живог Fedora система.
Радно окружење живог Fedora система се састоји од трака менија при врху и дну екрана, плус четири иконе на радној површини. Двоструко притисните икону означену као Инсталирај на чврсти диск да бисте покренули инсталациони програм.
Радно окружење живог Fedora система
Радно окружење живог Fedora система. Постоје траке менија при врху и дну екрана, и иконе Рачунар, Лична фасцикла liveuser, Смеће, и Инсталирај на чврсти диск на самој радној површини.
Слика 3. Радно окружење живог Fedora система

7. Добро дошли у Fedora систем

Екран Добро дошли вас не пита ни за какав унос.
Добро дошли у Fedora 12
Притисните дугме Следећи за наставак.

8. Language Selection

Користећи вашег миша, изаберите језик за употребу током инсталације (Слика 4, „Language Selection“).
Језик који изаберете ће постати подразумевани језик за оперативни систем када буде инсталиран. Бирање одговарајућег језика такође помаже у каснијем циљању подешавања ваше временске зоне касније у току инсталације. Инсталациони програм покушава да дефинише одговарајућу временску зону на основу онога што наведете на овом екрану.
Language Selection
Екран избора језика.
Слика 4. Language Selection

Када изаберете одговарајући језик, притисните Следећи за наставак.

9. Keyboard Configuration

Користећи миша, изаберите исправну врсту распореда (на пример, С.А.Д. енглески) за тастатуру коју желите да користите за инсталацију и као подразумевану на систему (погледајте слику испод).
Када сте начинили свој избор, притисните Следећи за наставак.
Keyboard Configuration
Екран подешавања тастатуре
Слика 5. Keyboard Configuration

10. Иницијализација чврстог диска

Ако нису пронађене читљиве табеле партиција на постојећим чврстим дисковима, програм инсталације ће вас упитати да иницијализујете чврсти диск. Ова радња чини ма које постојеће податке на чврстом диску нечитљивим. Ако ваш систем има сасвим нов чврсти диск без инсталираног оперативног система, или сте уклонили све партиције на чврстом диску, притисните Поново иницијализуј диск.
Екран упозорења – иницијализација чврстог диска
Екран упозорења – иницијализација чврстог диска.
Слика 6. Екран упозорења – иницијализација чврстог диска

11. Надградња постојећег система

Ако систем садржи инсталацију Fedora или Red Hat Linux система, појавиће се прозорче које пита да ли бисте желели да надградите ту инсталацију. Да бисте извели надградњу постојећег система, изаберите одговарајућу инсталацију са падајућег списка и изаберите Следећи.
Екран надградње
Екран надградње.
Слика 7. Екран надградње

12. Подешавање мреже

Поставка вас пита да доставите име домаћина и име домена за овај рачунар, у облику imedomacina.imedomena. Многе мреже имају DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol - Протокол динамичког подешавања домаћина) сервис који самостално снабдева повезане системе са именом домена, остављајући кориснику да унесе име домаћина.
Осим ако немате одређену потребу да прилагодите име домаћина и име домена, подразумевана поставка localhost.localdomain је добар избор за већину корисника.
Постављање имена домаћина
Постављање имена домаћина
Слика 8. Постављање имена домаћина

13. Избор временске зоне

Поставите вашу временску зону бирањем града који је најближи локацији вашег рачунара. Притисните на мапу да бисте увећали одређену географску област света.
Одавде постоје два начина да изаберете вашу временску зону:
  • Користећи вашег миша, притисните на интерактивну мапу да бисте изабрали одређени град (представљен жутом тачком). Појавиће се црвени X указујући на ваш избор.
  • Можете такође клизно померати списак при дну екрана да бисте изабрали вашу временску зону. Користећи вашег миша, притисните на локацију да бисте означили свој избор.
Подешавање временске зоне
Екран подешавања временске зоне.
Слика 9. Подешавање временске зоне

Изаберите Следећи за наставак.

14. Поставите root лозинку

Постављање root налога и лозинке је један од најважнијих корака у току инсталације. Ваш root налог је налик налогу администратора који се користи на Microsoft Windows машинама. Root налог се користи за инсталацију пакета, надградњу RPM-ова, и извођење већине системског одржавања. Пријављивање као root вам пружа потпуну контролу над системом.
Root лозинка
Постављање root лозинке.
Слика 10. Root лозинка

Унесите root лозинку у поље Root лозинка. Fedora ће приказати знакове као звездице ради безбедности. Унесите исту лозинку у поље Потврда да бисте осигурали да је исправно постављена. Након што поставите root лозинку, изаберите Next за наставак.

15. Поставка поделе диска

На овом екрану можете одабрати да направите подразумевани нацрт или одабрати да ручно поделите диск употребом опције Направи прилагођени нацрт.
Прва од четири опције вам дозвољава да изведете аутоматизовану инсталацију без потребе да сами поделите ваш диск. Ако се не осећате угодно са поделом диска вашег система, препоручује се да не одаберете прављење прилагођеног нацрта и да уместо препустите програму инсталације да подели диск за вас.
Направите подразумевани нацрт
Самостална подела диска.
Слика 11. Направите подразумевани нацрт

Направи подразумевани нацрт вам дозвољава да имате неку контролу у погледу на који ће подаци (ако икоји) бити уклоњени са система. Ваше опције су:
  • Употреби цео диск — изаберите ову опцију да бисте уклонили све партиције на вашем чврстом диску (ово укључује партиције које су створили други оперативни системи као што су Windows VFAT или NTFS партиције).

    Упозорење

    Ако изаберете ову опцију, инсталациони програм ће уклонити све податке на изабраном чврстом диску. Немојте бирати ову опцију ако поседујете податке које желите да задржите на диску где инсталирате Fedora систем.
  • Замени постојећи Linux систем — изаберите ову опцију да бисте уклонили само Linux партиције (партиције које су створене претходном Linux инсталацијом). Ово не уклања друге партиције које можете имати на чврстом диску (као што су VFAT или FAT32 партиције).
  • Смањи текући систем — изаберите ову опцију да бисте ручно променили величину постојећих података и партиција и инсталирали подразумевани Fedora нацрт у простор који буде ослобођен.

    Упозорење

    Ако смањите партиције на којима су инсталирани други оперативни системи, можда нећете моћи да користите те оперативне системе. Иако ова опција поделе диска не уништава податке, оперативни системи обично захтевају нешто слободног простора у својим партицијама. Пре него што промените величину партиције која садржи оперативни систем који бисте желели да поново употребите, сазнајте колико простора треба да оставите слободно.
  • Употреби слободан простор — изаберите ову опцију да бисте задржали текуће податке и партиције, претпостављајући да имате довољно слободног простора доступног на чврстом диску.
Користећи миша, одаберите складишни диск на који желите да Fedora буде инсталирана. Ако имате два или више дискова, можете одабрати који ће диск(ови) садржати ову инсталацију. Неизабрани дискови, и ма који подаци на њима, неће бити дирнути.
Притисните Следећи када сте начинили ваше изборе за наставак.

16. Упишите промене на диск

Инсталатер ће вас упитати да потврдите опције поделе диска које сте изабрали. Притисните Упиши измене на диск да бисте дозволили инсталатеру да подели ваш диск и инсталира Fedora систем.
Уписивање подешавања складишта на диск
Прозорче Уписујем подешавања складишта на диск вам допушта да одаберете Упиши измене на диск или Иди назад.
Слика 12. Уписивање подешавања складишта на диск

Ако сте сигурни да желите да наставите, притисните Упиши измене на диск.

Последња прилика да безбедно откажете

До ове тачке у поступку инсталације, инсталатер није начинио трајне измене на вашем рачунару. Када притиснете Упиши измене на диск, инсталатер ће доделити простор на вашем чврстом диску и почети да преноси Fedora систем у овај простор. У зависности од опција за поделу диска које изаберете, овај поступак може укључивати брисање података који већ постоје на вашем рачунару.
Да бисте преиначили било који од избора које сте начинили до ове тачке, притисните Иди назад. Да бисте сасвим отказали инсталацију, искључите ваш рачунар. За искључивање већина рачунара у овој фази, притисните дугме за напајање и држите га притиснутог неколико секунди.
Након што притиснете Упиши измене на диск, дозволите да се поступак инсталације заврши. Ако се поступак прекине (на пример, вашим искључивањем или поновним покретањем рачунара, или нестанком струје) вероватно нећете моћи да користите ваш рачунар све док не покренете систем поново и не завршите поступак Fedora инсталације, или не инсталирате неки други оперативни систем.

17. Подешавања покретачког програма

Неке опције поделе диска проузрокују појаву екрана за подешавање покретачког програма. Ако не видите овај екран, прескочите на Одељак 18, „Package Group Selection“.
GRUB (GRand Unified Bootloader - Велики уједињени покретачки програм), који је подразумевано инсталиран, је веома моћан покретачки програм. GRUB може да учита разне слободне оперативне системе, као и власничке оперативне системе преко механизма ланчаног учитавања (механизам за учитавање неподржаних оперативних система, као што су DOS или Windows, учитавањем другог покретачког програма).
Подешавања покретачког програма
Подесите како желите да покренете систем.
Слика 13. Подешавања покретачког програма

Ако нема других оперативних система на вашем рачунару, или потпуно уклањате било које друге оперативно системе, инсталациони програм ће инсталирати GRUB као ваш покретачки програм без икакве интервенције. У том случају можете наставити на Одељак 18, „Package Group Selection“.
Ако већ имате инсталиране друге оперативне системе, Fedora ће покушати да их самостално открије и подеси GRUB за њихово покретање. Можете ручно да подесите било које додатне оперативне системе ако их GRUB не открије.
Да бисте додали, уклонили, или изменили поставке откривених оперативних система, употребите понуђене опције.
Додај
Изаберите Додај да бисте укључили додатни оперативни систем у GRUB.
Изаберите партицију диска која садржи оперативни систем за покретање са падајућег списка и дајте ознаку за ставку. GRUB ће приказати ову ознаку у покретачком менију.
Уреди
Да бисте изменили ставку у GRUB покретачком менију, изаберите ставку и потом изаберите Уреди.
Обриши
Да бисте уклонили ставку са GRUB покретачког менија, изаберите ставку и потом изаберите Обриши.
Изаберите Подразумеван поред жељене партиције да бисте одабрали ваш подразумевани ОС за покретање. Не можете напредовати са инсталацијом осим ако не одаберете подразумевани отисак за покретање.

18. Package Group Selection

Ако сте инсталирали са живог Fedora одраза, не можете чинити избор софтвера. Овај метод инсталације преноси копију живог одраза уместо инсталације пакета из ризнице. Да бисте променили избор пакета, завршите инсталацију, затим употребите програм Додај/уклони софтвер да бисте начинили жељене промене.
Ако инсталирате Fedora систем са ДВД-а или комплета од шест ЦД-ова, погледајте Додатак A, Package Group Selection за детаље о избору софтвера.

19. Инсталација пакета

У овом тренутку није остало ништа да урадите док се не инсталирају сви пакети. Колико брзо ће се ово десити зависи од броја пакета које сте изабрали и брзине вашег рачунара.
Након што се инсталација заврши, изаберите Покрени поново да бисте поново покренули ваш рачунар. Fedora ће избацити ма које уметнуте дискове пре поновног покретања рачунара.

20. Прво покретање

Прво покретање се покреће приликом првог покретања новог Fedora система. Користите Прво покретање да подесите систем за употребу пре пријављивања.
Екран добродошлице Првог покретања
Екран добродошлице Првог покретања
Слика 14. Екран добродошлице Првог покретања

Изаберите Напред за покретање програма Прво покретање.

21. Лиценцни споразум

Овај екран приказује опште услове лиценцирања за Fedora систем. Сваки софтверски пакет у Fedora систему је покривен сопственом лиценцом. Све смернице лиценцирања за Fedora систем се налазе на http://fedoraproject.org/wiki/Legal/Licenses.
Екран Првог покретања за лиценцу
Екран Првог покретања за лиценцу
Слика 15. Екран Првог покретања за лиценцу

Ако се слажете са условима лиценце, изаберите Напред.

22. Системски корисник

Направите кориснички налог за себе на овом екрану. Увек користите овај налог за пријаву на ваш Fedora систем, уместо употребе root налога.
Екран Првог покретања за прављење корисника
Екран Првог покретања за прављење корисника
Слика 16. Екран Првог покретања за прављење корисника

23. Датум и време

Ако ваш систем нам приступ Интернету или сервер мрежног времена, ручно поставите датум и време за ваш систем на овом екрану. У противном, користите NTP (Network Time Protocol - Протокол мрежног времена) сервере ради одржавања тачности часовника. NTP пружа сервис синхронизације времена рачунарима на истој мрежи. Интернет садржи много рачунара који пружају јавне NTP сервисе.

Екран Првог покретања за хардверски профил
Екран Првог покретања за хардверски профил
Слика 18. Екран Првог покретања за хардверски профил

Да бисте се придружили овој важној акцији, изаберите Пошаљи профил. Ако одаберете да не поднесете било какве податке о профилу, немојте мењати подразумевану поставку. Изаберите Заврши да бисте наставили до екрана за пријаву.

25. Ваша инсталација је завршена

Fedora је сада инсталирана на ваш рачунар. Пријавите се са корисничким именом и лозинком које сте направили током поступка инсталације.
Да бисте научили више о Fedora систему, посетите веб странице Пројекта Fedora на http://fedoraproject.org/. Ако вам је потребна помоћ око инсталације или употребе Fedora система, посетите http://fedoraproject.org/sr/get-help.

26. Потребне су нам повратне информације!

Када подносите извештај о грешци, постарајте се да споменете идентификатор приручника: installation-quick-start-guide
Ако имате предлог за побољшање документације, покушајте да будете што је могуће одређенији када га описујете. Ако сте пронашли грешку, приложите број одељка и нешто окружујућег текста како бисмо га лако пронашли.

A. Package Group Selection

ДВД или само комплет од шест ЦД-ова

Нећете видети овај екран ако инсталирате Fedora систем са живог ЦД-а.
Појавиће се екран Подразумевана инсталација пакета који описује подразумевано скуп пакета за вашу Fedora инсталацију.
Package Group Selection
Одаберите које бисте групе пакета желели да инсталирате.
Слика A.1. Package Group Selection

Поступак Fedora инсталације подразумевано учитава избор софтвера који је одговарајући за стони систем. Да бисте укључили или уклонили софтвер за уобичајене задатке, изаберите прикладне ставке са списка:
Канцеларија и продуктивност
Ова опција пружа OpenOffice.org пакет продуктивности, програм Planner за управљање пројектима, графичке алатке као што је GIMP, и програме за мултимедију.
Развој софтвера
Ова опција пружа потребан алат за компилирање софтвера на вашем Fedora систему.
Веб сервер
Ова опција пружа Apache веб сервер.
Да бисте накнадно прилагодили скуп пакета, изаберите опцију Прилагоди сада на екрану. Притисак на Следећи ће вас одвести на екран Избор групе пакета.

B. Историја ревизија