translation-quick-start-guide - en to ms translation catalogue (21 entries)

en: Quick start guide to providing translations on the Fedora Project.
ms: Panduan segera untuk menyediakan alihbahasa bagi Fedora Project

en: First draft
ms: Draf pertama

en: Accounts and Subscriptions
ms: Akaun dan Langganan

en: To become a Fedora Translator, you must sign up for accounts and subscriptions as described in this chapter. If you have questions, post them on the fedora-trans-list, or ask for help via Internet Relay Chat, or <acronym>IRC</acronym>, at <systemitem class="fqdomainname">irc.freenode.org</systemitem> on channel <systemitem>#fedora-l10n</systemitem>.
ms: Untuk menjadi seorang Pengalihbahasa Fedora (Fedora Translator), anda perlu memohon akaun dan langganan yang diterangkan di dalam bab ini. Jika anda mahu bertanya soalan, sila hantar ke fedora-trans-list atau sila bertanya melalui Internet Relay Chat(<acronym>IRC</acronym>) di <systemitem class="fqdomainname">irc.freenode.org</systemitem> di channel <systemitem>#fedora-l10n</systemitem>.

en: Visit <ulink url="https://listman.redhat.com/mailman/listinfo/fedora-trans-list/"/> and subscribe to the main translation mailing list.
ms: Lawat <ulink url="https://listman.redhat.com/mailman/listinfo/fedora-trans-list/"/> dan langgani mailing list alihbahasa utama

en: Wait for the confirmation email which contains a link to confirm your subscription. Click the link to confirm your subscription.
ms: Tunggu untuk email pengesahan yang mengandungi pautan (link) untuk mengesahkan langganan. Klik pautan tersebut untuk mengesah langganan anda.

en: Making a SSH Key
ms: Membuat Kunci SSH

en: If you already have an existing SSH key, you can use it for Fedora work. In that case, proceed to <xref linkend="st-change-permissions"/> in the following procedure. If you do not have a SSH key yet, start with the first step below:
ms: Jika anda telah mempunyai kunci SSH anda sendiri, anda boleh juga menggunakannya untuk kerja-kerja melibatkan Fedora. Jika anda telah ada, teruskan ke <xref·linkend="st-change-permissions"/>.Jika belum, sila ikut arahan pertama di bawah.

en: Enter the following command:
ms: Masukkan command di bawah

en: Remember Your Passphrase
ms: Ingat Katalaluan Anda

en: You must have your passphrase to access to the CVS repository. It cannot be recovered if you forget it.
ms: Anda mesti mengetahui katalaluan anda untuk mendapatkan akses ke repositori CVS.Ia tidak dapat dicari kembali jika hilang

en: Change permissions to your key and <filename>.ssh</filename> directory:
ms: Tukar kebenaran akses kepada kunci anda dan direktori <filename>.ssh</filename>:

en: Making a GPG Key
ms: Membuat satu Kunci GPG

en: Generate a key by typing in a command line:
ms: Janakan satu kunci dengan menggunakan arahan ini

en: Create a Bugzilla account
ms: Cipta akaun Bugzilla

en: A SSH key
ms: Kekunci SSH

en: A GPG key
ms: Kekunci GPG

en: A Fedora account
ms: Akaun Fedora

en: A Bugzilla account
ms: Akaun Bugzilla

en: Introduction
ms: Pengenalan

en: This guide is a fast, simple, step-by-step set of instructions for translating Fedora Project software and documents. If you are interested in better understanding the translation process involved, refer to the Translation guide or the manual of the specific translation tool.
ms: Panduan ini merupakan panduan cepat, mudah, dan arahan satu per satu untuk mengalihbahasa perisian dan dokumen Fedora Project. Jika anda berminat untuk memahami dengan lebih mendalam proses-proses yang terlibat dalam alihbahasa,sila rujuk Panduan Alihbahasa, atau manual perisian alihbahasa yang anda gunakan.
